Fakültemizde 1. Açık Kapı Günü Gerçekleşti

08 Mar

Üniversitemizde şeffaf ve katılımcı bir yönetim kültürü oluşturabilmek amacıyla Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından hayata geçirilen Açık Kapı uygulamasının ilki 02.03.2018 tarihinde Mühendislik Fakültemizde gerçekleştirilmiştir.

Akademik, idari personel, öğrenci ve diğer tüm paydaşlarımızın Fakültemiz ile ilgili gözlemlerini, tespitlerini, eleştirilerini, önerilerini dinlemek ve çözüm yolları geliştirmek amacıyla düzenlenen 1. Mühendislik Fakültesi Açık Kapı Gününde, Dekanımız Prof. Dr. İlyas UYGUR; öğretim elemanlarımızı, idari personelimizi ve dış paydaşlarımız ile öğrencilerimizi makamında kabul etti.

Tüm paydaşlarımızın idari ve akademik çalışmalar hakkındaki düşüncelerini, görüşlerini ve iyileştirme önerilerini dinleyen Prof. Dr. İlyas UYGUR, iletilen soru, görüş ve önerileri dinleyerek konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Paydaş fikirlerinden en üst düzeyde faydalanmak istediklerini ifade eden Dekanımız, katılımcı temelli yönetim modelini pekiştirmek için Açık Kapı Uygulamasını stratejik bir yaklaşım olarak benimsediklerini dile getirdi.

Prof. Dr. İlyas UYGUR “Açık Kapı Uygulaması, bundan sonra her ayın ilk Cuma günü gerçekleştirilmeye devam edecektir. 1. Açık Kapı Gününe katılarak görüş ve önerilerini bizimle paylaşan herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.